Οι καλύτερες επιθέσεις

Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ πανηγύρισαν πολλά γκολ την φετινή περίοδο και έφτασαν τα 86 στην βαθμολογία, αλλά τα 77 στο γήπεδο! Οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ πανηγύρισαν πολλά γκολ την φετινή περίοδο και έφτασαν τα 86 στην βαθμολογία, αλλά τα 77 στο γήπεδο!

Ο ΟΦΗ με τα 86 γκολ της φετινής περιόδου βρίσκεται πολύ ψηλά στη λίστα με τα ρεκόρ όλων των εποχών, αλλά δεν είναι η καλύτερη στην ιστορία της Β' Εθνικής.

Αρκετά μεγάλα σκορ είχε η φετινή Football League, με τον ΟΦΗ να πετυχαίνει εντυπωσιακές νίκες και με αυτό τον τρόπο να αυξάνει την παραγωγικότητα του. Τα 86 τέρματα που σημείωσε δεν τον φέρνουν στην πρώτη θέση όλων των εποχών, αλλά σίγουρα είναι η δική του καλύτερη επίδοση, με την προηγούμενη να είναι τα 77 της σεζόν 1966-67. Βέβαια και τώρα... 77 είναι, αφού τα 9 είναι με νίκες 3-0 άνευ αγώνα.