«Δεν τα παρατάμε»

Ο αμυντικός της Επανομής, Δημήτρης Παπαστεργίου δεν απογητεύεται…

Ο ποδοσφαιριστής των «πράσινων» δήλωσε μετά το 0-0 με τον Εθνικό Γαζώρου: «Συμφωνώ απόλυτα με τον προπονητή μου. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία πάλι να λέμε για το γήπεδο. Όλα αυτά τα ξέρουν όλοι και οι αντίπαλοι και εμείς. Ξεκινήσαμε στο πρώτο 20λεπτο αρκετά καλά, απειλώντας με κάποιες φάσεις τον Γάζωρο. Από εκεί και πέρα ισορροπήθηκε το παιχνίδι από την αντίπαλη ομάδα, έκαναν κάποιες φάσεις, κάναμε και εμείς, με αποκορύφωμα το δοκάρι. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να σκοράρουμε στο πρώτο ημίχρονο και μπήκαμε στα αποδυτήρια και είπαμε ότι πρέπει να κερδίσουμε οπωσδήποτε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κατά κράτος καλύτεροι, οι αλλαγές που έγιναν από τον προπονητή μου, έδωσαν μεγαλύτερη ώθηση στην ομάδα και νικήσαμε κατά κράτος τον αντίπαλο, ο οποίος κλείστηκε πίσω και έπαιξε με κάποιες αντεπιθέσεις, με δυο-τρεις φάσεις που κινδυνέψαμε...και λογικά. Τώρα εμείς που κερδίζουμε έξι-εφτά κόρνερ και εφτά-οχτώ φάουλ και δεν μπορούμε να σκοράρουμε, είτε από στημένη φάση, είτε με την μπάλα κάτω...δεν έχω να πως κάτι άλλο. Θα προσπαθήσουμε ως το τέλος, δεν θα τα παρατήσουμε, έχουμε άλλες 12 αγωνιστικές, θα συνεχίσουμε την προσπάθειά μας και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο».

Last modified onΤετάρτη, 27 Μάρτιος 2013 19:43