«Με το κεφάλι ψηλά»

Ο Θανάσης Λαμπερνάκης υπογράμμισε ότι η Αναγέννηση Επανομής δεν θα τα παρατήσει.

Ο ποδοσφαιριστής των «πράσινων» δήλωσε μετά την ήττα (3-1) από τον Απόλλωνα Σμύρνης: «Έγινε ένα παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ομάδες με μεγάλη διαφορά δυναμικότητας. Αυτό όπως είδαμε στο πρώτο ημίχρονο δεν φάνηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Εμείς σαν Επανομή είπαμε με τα παιδιά και τον προπονητή, να παίξουμε χωρίς άγχος, να παίξουμε σφιχτά και ό,τι βγει. Ήμασταν άτυχοι στη φάση του 45’ που σε ένα σουτ, που ήταν εύκολο κατά τη γνώμη μου, για τον τερματοφύλακά μας, έγινε μια κόντρα και μπήκε γκολ.

Μας έχει γυρίσει την πλάτη πολλές φορές η τύχη φέτος. Δεν πειράζει, εμείς δεν τα παρατάμε, συνεχίζουμε. Βγήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο, δεχτήκαμε πολύ γρήγορα το γκολ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Ο αγωνιστικός χώρος, να το πω κι αυτό, είναι ακατάλληλος για ποδόσφαιρο, είναι πολύ επικίνδυνος.

Τελος πάντων, εμείς περνάμε πολύ δύσκολα όλη τη χρονιά και από πλευράς οικονομικού και εγκαταστάσεων, αλλά έχει μείνει ακόμα ένας μήνας. Θα το παλέψουμε για να φύγουμε με το κεφάλι ψηλά».

ΕΠΑΝΟΜΗ: Λίνα Τσιούλα

Last modified onΚυριακή, 28 Απρίλιος 2013 21:06