Κούτσης: «Μας λείπει η θέληση»

Ο Γιώργος Κούτσης στάθηκε στην έλλειψη αυτοπεποίθησης και θέλησης στον Φωκικό, αλλά και στις αποφάσεις του διαιτητή Ζαραβινού.

Ο Γιώργος Κούτσης έκανε λόγο για το χειρότερο πρώτο 20λεπτο από τότε που ανέλαβε προπονητής στην ομάδα της Άμφισσας:

«Συγχαρητήρια για την κατάκτηση των τριών βαθμών του Ηρακλή Ψαχνών. Ήταν το χειρότερο 20λεπτο στην ομάδα μου από την ημέρα που ήρθα. Στη συνεχεια ισορροπήσαμε, ελέγξχαμε το ρυθμό, είχαμε κατοχή της μπάλας. Στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν ιδιαίτερα απειλητικοί.

Στο δεύτερο ημίχρονο, γίναμε πιο απειλητικοί. Μπορούσε ο Ηρακλής Ψαχνών να κάνει το 2-0 στην περίπτωση του πέναλτι, αλλα θα μπρούσαμε και εμείς να πετύχουμε κάποιο γκολ σε τρεις -τέσσερις περιπτώσεις. Υπάρχει πρόβλημα, μας λείπει η αυτοπεποιθηση, η τελική προσπαθεια, η θέληση, γιατί αν δεν πετύχεις κάποιο γκολ δεν μπορείς να πετύχεις το αποτέλεσμα που θέλεις».

Για τη διαιτησία σχολίασε: «Ο διαιτητής ήταν ανεπαρκής».