«Τελείωσε στο τέταρτο...»

Ο Σάκης Θεοδοσιάδης δεν ησύχασε, ούτε μετά το 3-1.

Μετά την άνετη νίκη (4-1) της Αναγέννησης Καρδίτσας απέναντι στην Καβάλα ο τεχνικός των Θεσσαλών, Σάκης Θεοδοσιάδης δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι. Η Καβάλα ήθελε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις και εμείς να κρατηθούμε ψηλά. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε ένα από τα καλύτερα ημίχρονά μας φέτος. Κυριαρχήσαμε, σκοράραμε τρεις φορές και αυτό μας έδωσε μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση, ώστε να διαχειριστούμε το παιχνίδι στο δεύτερο 45λεπτο.

Η Καβάλα είχε άγχος και όταν ήρθε το τρίτο γκολ ήταν πολύ δύσκολο να ανατραπεί το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι το ματς για μας τελείωσε όταν βάλαμε και το τέταρτο γκολ, γιατί για λίγο είχαμε χάσει την ηρεμία μας από τις στημένες φάσεις του αντιπάλου και τη μείωση του σκορ».

Last modified onΚυριακή, 19 Ιανουάριος 2014 20:54