Πολύ δυνατός ο Αγροτικός

Στο 0-0 έμεινε η ομάδα του Ευόσμου στο φιλικό ματς με την Κέρκυρα.

Εξαιρετική εμφάνιση έκανε ο Αγροτικός Αστέρας στη φιλική αναμέτρηση με την Κέρκυρα που έγινε στον Εύοσμο. Οι «πράσινοι» του Παναγιώτη Διλμπέρη είχαν δοκάρι, αλλά και τρεις ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Η πρώτη καλή φάση σημειώθηκε στο 8', με το σουτ του Γεωργιάδη που χτύπησε στο δοκάρι του Κουτζαβασίλη. Οι Φαίακες ανέβασαν στροφές μετά το δεκάλεπτο και στο 14' ο Βοσνιάδης υποχρεώθηκε σε διπλή απόκρουση σε προσπάθεια για γκολ του Παρασκευαΐδη. Στο 33' οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο 1-0 με τον Καρακατσάνη, αλλά το σουτ που επιχείρησε δεν είχε την επιθυμητή κατάληξη. Στο 40' απάντησαν οι νησιώτες, αλλά το σουτ του Ζορμπά εξουδετερώθηκε από τον τερματοφύλακα των Θεσσαλονικέων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο ξεκίνημά του, ο Κρυστάλλης στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα έπιασε το σουτ, το οποίο ωστόσο δεν είχε δύναμη για να νικηθεί ο Σέτκους. Ούτε το σουτ του Κώτσια στο 55' ήταν ικανό να απειλήσει τον νεοαποκτηθέντα τερματοφύλακα της Κέρκυρας. Στο 62' ο Γκόμεζ σούταρε για την Κέρκυρα, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας. Στο τελευταίο 20λεπτο η κόπωση και η ζέστη έριξαν το ρυθμό της αναμέτρησης και δεν σημειώθηκαν άλλες φάσεις.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Π. Διλμπέρης): Βοσνιάδης (Ζουμπούλης 45΄), Καραντασιάδης (Βαφέας 45΄), Γεωργιάδης (Κώτσιας 45' ), Σαμουηλίδης (Έππας 65΄), Καπίας, Καθάριος (Μπάλιος 50΄), Καραμπάς (Σκλιοπίδης 45΄), Πέεφ (Θεοδωρίδης 45΄), Μίλιτς (Κρυστάλλης 45΄), Καρακατσάνης (Αθανασιάδης 45΄), Χατζηλιάδης (Τοπαλίδης 60΄). Αναπληρωματικοί: Ζουμπούλης, Σκλιοπίδης, Κώτσιας, Μπάλιος, Θεοδωρίδης, Τοπαλίδης, Κρυστάλλης, Βαφέας, Εππας, Αθανασιάδης

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μ. Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Καϊκούτ, Ανδρεόπουλος, Κανακούδης, Κρητικός, Κοντός, Σάντσεζ, Ντιμιτρόφσκι. Αναπληρωματικοί: Σέτκους, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Βενέτης, Ρόχας, Γκόμεζ, Χανδρινός, Γαρδικιώτης, Χαβίτο, Ομπράντοβιτς, Λιούρας, Μεντής, Γεωργακόπουλος

Last modified onΣάββατο, 02 Αύγουστος 2014 19:44