Πέτρου: «Ο Βύζας θα μείνει»

Βέβαιος για την παραμονή του Βύζαντα ο Σωκράτης Πέτρου.

Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας των Μεγάρων μετά την ήττα (1-0) στη Μυτιλήνη από την Καλλονή ανέφερε: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για την προσπάθεια που κάναμε. Γνωρίζαμε ότι ο αντίπαλος είναι μια αρκετά καλή ομάδα και δουλεμένη. Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγαμε καλά αμυντικά στην επίθεση δεν απειλήσαμε τον αντίπαλο. Αυτό είναι αλήθεια.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε διαφορετικά καθώς ήταν και το σκορ εις βάρος μας. Αλλάξαμε λίγο την τακτική μας. Ήμασταν λίγο πιο επιθετικοί. Παρόλα αυτά δεν καταφέραμε να κερδίσουμε κάτι από το σημερινό παιχνίδι. Έχουμε πολλά παιχνίδια μπροστά μας ακόμα και πιστεύω θα πετύχουμε το στόχο μας που είναι η παραμονή».

Last modified onΔευτέρα, 09 Απρίλιος 2012 12:15