Οι κορυφαίοι της Super League 2
- Written by Footballleague News
- Published in Πρωταγωνιστές
- 0 comments
Οι καλύτεροι της περσινής χρονιάς θα βραβευτούν στην 41η γιορτή του ΠΣΑΠΠ. Οι υποψήφιοι.
Το απόγευμα (19.00) της Δευτέρας (12/12) θα γίνει η 41η γιορτή του ΠΣΑΠΠ στην οποία μεταξύ άλλων θα βραβευτούν οι κορυφαίοι της περσινής χρονιάς στη Super League 2 και οι πρώτοι σκόρερ στους δύο ομίλους (Γιάννης Πασάς, Γιάννης Λουκίνας).
Οι υποψηφιότητες στις 5 κατηγορίες:
Καλύτερος τερματοφύλακας Α' ομίλου Super League 2
Μάρκος Βελλίδης (Βέροια)
Κώστας Θεοδωρόπουλος (ΑΕΛ)
Πολ Ίτσο (Ξάνθη)
Καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής Α' ομίλου Super League 2
Γιάννης Πασάς (Βέροια)
Μάριος Όγκμποε (ΑΕΛ)
Χρήστος Ρόβας (Αλμωπός Αριδαίας)
Καλύτερος ξένος ποδοσφαιριστής Α' ομίλου Super League 2
Άντριαν Κολομπίνο (ΑΕΛ)
Χισάμ Κανίς (Πανσερραϊκός)
Ματίας Τομάς (ΠΟΤ Ηρακλής)
Καλύτερος νέος ποδοσφαιριστής Α' ομίλου Super League 2
Γιώργος Κούτσιας (ΠΑΟΚ Β)
Κώστας Θυμάνης (Ξάνθη)
Κώστας Κουλιεράκης (ΠΑΟΚ Β)
Καλύτερος προπονητής Α' ομίλου Super League 2
Κώστας Γεωργιάδης (ΠΟΤ Ηρακλής)
Παύλος Δερμιτζάκης (Βέροια)
Αλέκος Βοσνιάδης (Νίκη Βόλου)
Καλύτερος τερματοφύλακας Β' ομίλου Super League 2
Γιώργος Στρέζος (Καλλιθέα)
Δημήτρης Ταΐρης (Καλαμάτα)
Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος (Κηφισιά)
Καλύτερος Έλληνας ποδοσφαιριστής Β' ομίλου Super League 2
Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Χανιά)
Ανδρέας Τάτος (Καλαμάτα)
Γιάννης Λουκίνας (Καλαμάτα)
Καλύτερος ξένος ποδοσφαιριστής Β' ομίλου Super League 2
Λούκας Πολέτο (Λεβαδειακός)
Νίλι Περδόμο (Λεβαδειακός)
Αντονί Μουνιέ (Καλλιθέα)
Καλύτερος νέος ποδοσφαιριστής Β' ομίλου Super League 2
Άντριους Τετέι (Κηφισιά)
Γιώργος Βρακάς (Λεβαδειακός)
Γιάννης Γερολέμου (ΑΕΚ Β)
Καλύτερος προπονητής Β' ομίλου Super League 2
Γιάννης Ταουσιάνης (Λεβαδειακός)
Σωκράτης Οφρυδόπουλος (ΑΕΚ Β)
Γιάσμινκο Βέλιτς (Επισκοπή)
- βραβεία ΠΣΑΠΠ
- Super League 2
- Μάρκος Βελλίδης
- Βέροια
- Κώστας Θεοδωρόπουλος
- ΑΕΛ
- Πολ Ίτσο
- Ξάνθη
- Γιάννης Πασάς
- Μάριος Όγκμποε
- Χρήστος Ρόβας
- Αλμωπός Αριδαίας
- Άντριαν Κολομπίνο
- Χισάμ Κανίς
- Πανσερραϊκός
- Ματίας Τομάς
- ΠΟΤ Ηρακλής
- Γιώργος Κούτσιας
- ΠΑΟΚ Β
- Κώστας Θυμιάνης
- Κώστας Κουλιεράκης
- Κώστας Γεωργιάδης
- Αλέκος Βοσνιάδης
- Παύλος Δερμιτζάκης
- Γιώργος Στρέζος
- Καλλιθέα
- Δημήτρης Ταΐρης
- Καλαμάτα
- Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος
- Κηφισιά
- Ανδρέας Βασιλόγιαννης
- Χανιά
- Ανδρέας Τάτος
- Γιάννης Λουκίνας
- Λούκας Πολέτο
- Λεβαδειακός
- Νίλι Περδόμο
- Αντονί Μουνιέ
- Άντριους Τετέι
- Γιώργος Βρακάς
- Γιάννης Γερολέμου
- ΑΕΚ Β
- Γιάννης Ταουσιάνης
- Σωκράτης Οφρυδόπουλος
- Γιάσμινκο Βέλιτς
- Επισκοπή