«Άλλη ομάδα με τους ξένους»

Στον Πανελευσινιακό υποστηρίζουν ότι με τα νέα αποκτήματα άλλαξε η εικόνα της ομάδας.

Παρότι έφτασε μια... ανάσα από την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, εντέλει κατέστη ανέφικτο να την κατακτήσει. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Κισσαμικό ο Πανελευσινιακός ισοφαρίστηκε και έμεινε το 1-1 στα Χανιά, την Κυριακή (15/1). Πάντως στην ομάδα της Δυτικής Αττικής αισθάνονται ικανοποιημένοι με την εμφάνιση της ομάδας και εκτιμούν ότι με τους ξένους που έχουν αποκτηθεί, η εικόνα δεν έχει καμία σχέση με περασμένα ματς.

Στέκονται και στην εξαιρετική εμφάιση του τερματοφύλακα Μακρυωνίτη, ο οποίος αν και βρίσκεται λίγες μέρες στην Ελευσίνα, έδειξε από την αρχή ότι θα βοηθήσει. Επόμενο ματς είναι την Τετάρτη (18/1, 15.00) με την Καλλονή, εντός έδρας. Θα απουσιάζει ο Αρνούτογλου, που μέσα σε διάστημα 1,5 λεπτού δέχτηκε δύο κίτρινες και αποβλήθηκε απέναντι στον Κισσαμικό.

Last modified onΔευτέρα, 16 Ιανουάριος 2017 16:22