Φιλική νίκη επί του Θησέα

Ο Βόλος επικράτησε 3-2 του Θησέα στην Αγριά σε φιλική αναμέτρηση.

Με φιλική νίκη αποχαιρέτισε το 2018 ο Βόλος, καθώς επικράτησε 3-2 του Θησέα στην Αγριά. Ο Χουάν Φεράντο είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές του, ώστε να τους κρατήσει σε αγωνιστική εγρήγορση ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος της Football League.

Ο Θησέας προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με τον Πέτση, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 37ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο. Στο 42’ ο Δημόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους «κυανέρυθρους», ενώ ο Πίσπας στο 70’έκανε το 1-3, για να μειώσει ο Θησέας πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα

Η σύνθεση του Βόλου: Μπουργάνης (60’ Κραβαρίτης), Ντεντάκης (46’ Μπόλης), Γκαλίτσιος (46’ Καρρίκι), Ρούσσος (46’ Ανδρικόπουλος), Δημόπουλος (46’ Θεοδωρόπουλος), Ενγκουέμ (55’ Καραγιάννης), Καμπαγιέρο (35’ Δόρης /60’ Πίτου Γκαρσία), Λούκας (46’ Κορέλας), Κότο (46’ Μπάλας), Ηλιόπουλος (46’ Μάντζης), Πίσπας.