Εσπασε το ρόδι με Γκούρτσα

Ο Δημήτρης Γκούρτσας σημείωσε τα δύο γκολ της Παναχαϊκής στη φιλική νίκη με 2-0 επί του Πανηλειακού στον Πύργο. Ο Δημήτρης Γκούρτσας σημείωσε τα δύο γκολ της Παναχαϊκής στη φιλική νίκη με 2-0 επί του Πανηλειακού στον Πύργο.

Η Παναχαϊκή έκανε την πρώτη φιλική νίκη απέναντι στον Πανηλειακό έπειτα από πέντε ματς χωρίς νίκη.

Ο Δημήτρης Γκούρτσας με δύο γκολ οδήγησε την Παναχαϊκή στη νίκη με αντίπαλο τον Πανηλειακό στον Πύργο. Ο 22χρονος επιθετικός βρήκε δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα, τη μια με κεφαλιά με την έναρξη της αναμέτρησης και την άλλη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο γκολ (47’) τελείωσε με ωραίο βολέ την μπαλιά που δέχθηκε από σέντρα του Μπρέσκα. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Σεϊτάι έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά την τελευταία στιγμή απομάκρυναν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί του Πανηλειακού.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κυριακόπουλος (69' Πίτκας), Σπίνουλας, Κοιλιάρας (69' Κωνσταντινίδης), Σαλαμαστράκης, Βοσκόπουλςο, Γκούρτσας (76' Μπλοντέ), Βουνκ (69' Βασιλαντωνόπουλος), Σολάκης, Καραμανλή, Ουρτάδο (69' Κοκκίνης) και Μπρέσκα (76' Σεϊται).

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Κουλός, Κολοβός, Σαραμαντάς, Πέτρου, Γκρίλλας, Ντραγκόλοφ, Σαλαπάτας, Βλαχόπουλος, Φράγκος

Last modified onΚυριακή, 02 Σεπτέμβριος 2012 14:43