Γουσούλης: «Ποδοσφαιρικός θυμός»

Στον Σταμάτη Καρρά αφιέρωσε τη νίκη επί του Ηρακλή ο Ευθύμης Γουσούλης.

Ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού Βόλου είπε: «Θέλω να ξεκινήσω αφιερώνοντας αυτή τη νίκη στον συμπαίκτη μας, τον Σταμάτη που έζησε όλο αυτό πριν μερικές ημέρες και στον κόσμο του Ολυμπιακού, που παρότι βροχερός ο καιρός ήρθε στο γήπεδο. Κλειδί πιστεύω ήταν το γρήγορο γκολ. Όταν ο αντίπαλος θέλει να κερδίσει και πετυχαίνουμε εμείς ένα γρήγορο γκολ τότε τα πράγματα γίνονται πιο εύκολα για εμάς.
Το περιστατικό που έγινε στο γήπεδο του Παναιτωλικού μας έβγαλε ποδοσφαιρικό θυμό. Πιστεύω ήμασταν αρκετά πειθαρχημένοι και τα κάναμε όλα σωστά. Πήγαμε με 2-0 στο ημίχρονο και είπαμε στο πρώτο 15λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου να μην δώσουμε δικαίωμα στον Ηρακλή. Ετσι όπως παίξαμε σήμερα δείξαμε ότι είμαστε μεγάλη ομάδα. Έρχεται το παιχνίδι με τη Νίκη, για εμάς αυτός είναι ο πρώτος τελικός, κι αν όλα πάνε καλά έχουμε ακόμα έναν. Πιστεύω να πάνε όλα καλά και μετά να ανεβάσουμε την ομάδα εκεί που αξίζει. Εκεί που ήταν και τη ρίξανε».

Πηγή: sport7.gr

Last modified onΤετάρτη, 12 Ιούνιος 2013 22:38