Πρόβα με 0-0 η Καλαμάτα

Νέα φιλική ισοπαλία μεταξύ της Καλαμάτας και του Ολυμπιακού Β.

Η πρόβα της Καλαμάτας για την επανέναρξη του πρωταθλήματος που θα τη βρει αντιμέτωπη με την Κηφισιά δεν είχε γκολ. Η μεσσηνιακή ομάδα έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Β στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό χωρίς φάσεις. Καλύτερη η εικόνα στο δεύτερο 45λεπτο. Η γηπεδούχος στο 35' είχε ευκαιρία με σουτ του Λιποράσε, όμωςο Στουρνάρας έσωσε την εστία του.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Ίλτσο Γκεοργκιόσκι): Ταΐρης (61' Λαδάς), Μόζερ, Λουπάνο, Ασίγκμπα (61' Πανουργιάς), Λιποράσε, Παπατόλιος (85' Λούκαστσικ), Καραγκούνης (79' Μπουλάρι), Άλβες (61' Τριανταφυλλάκης), Βασιλόγιαννης (79' Δρούγας), Αρναρέλλης (61' Τάτος), Πασάς (61' Ρόβας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Γιάννης Οκκάς): Στουρνάρας (71' Περλέσι), Νίκολιτς (46' Κατσουλίδης), Καλογερόπουλος (71' Ιμπαγάσα), Χριστόπουλος, Κεραμίδας (79' Τσέλιος), Μαυρουδής (61' Καράκουτης), Σουρλής (79' Αλ Μασάρι), Κωστή (61' Σαπουντζής), Μαρίνος (71' Αργυρίου), Λιάτσος (46' Πινακάς), Μπα (71' Βλαχομήτρος).

Last modified onΣάββατο, 04 Μάρτιος 2023 17:55