Η Νίκη 3-1 τον Καμπανιακό

Η Νίκη Βόλου επικράτησε 3-1 στη Σίνδο του Καμπανιακού.

Καλή εικόνα παρουσίασε η Νίκη Βόλου στο φιλικό παιχνίδι με τον Καμπανιακό στη Σίνδο, επικρατώντας 3-1. Το παιχνίδι διήρκησε 120 λεπτά και οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να κάνουν δοκιμές.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου άνοιξε το σκορ στο 8’, με τον Κρητικό να παίζει το 1-2 με τον Πέττα και στη συνέχεια να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας των γηπεδούχων με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 24’ η Νίκη έκανε δύο τα τέρματά της. Ο Πολίτης σέρβιρε στον Τζιώρα με τον επιθετικό της βολιώτικης ομάδας να πλασάρει εύστοχα σε κενή εστία.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 65’ ενώ το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Λίταινας με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Κρητικός, Πολίτης, Παναγιωτίδης, Πέττας, Τζιώρας

Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Κρητικός, Πολίτης, Παναγιωτίδης, Πέττας, Τζιώρας.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μπουργάνης, Κάσσος, Να’α, Γρομητσάρης, Μπαχανάκ, Κουτσιμπάνας, Σκεντεράι, Λίταινας, Μπαλλάς, Γαβριηλίδης.