Γουίλαρντ: «Είμαστε έτοιμοι» (vid)

Ο προπονητής της Επισκοπής χαρακτήρισε πρόκληση το παιχνίδι Κυπέλλου με τον ΑΟΑΝ.

Μετά το τέλος του φιλικού αγώνα με τα Χανιά (1-1) ο προπονητής της Επισκοπής, Ντάριλ Γουίλαρντ δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο πήγαμε πολύ καλά. Κυκλοφορήσαμε τη μπάλα γρήγορα, ελέγξαμε το ματς και είχαμε αρκετές ευκαιρίες. Η απογοήτευσή μου είναι ότι θα μπορούσαμε να έχουμε μεγαλύτερο προβάδισμα στο ημίχρονο. Είναι κάτι στο οποίο πρέπει να δουλέψουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά άλλαξαν σύστημα και εμείς έπρεπε να προσαρμοστούμε γρήγορα. Είχαμε τρεις, τέσσερις «καθαρές» ευκαιρίες που θα έπρεπε να σκοράρουμε. Αυτό είναι, επίσης, κάτι που θα πρέπει να δουλέψουμε.

Το ματς Κυπέλλου με τον ΑΟΑΝ είναι μία πρόκληση. Είμαι σίγουρος πως ήταν εδώ και παρακολουθούσαν για να προετοιμάσουν όσο καλύτερα γίνεται απέναντί μας. Το καλό είναι ότι δεν χρησιμοποιήσαμε όλους τους παίκτες και την Τετάρτη είναι πιθανό ν' αλλάξουμε και σύστημα. Για μας ήταν μια καλή ευκαιρία να δούμε κι άλλους ποδοσφαιριστές και να είμαι φρέσκοι για το ματς της Τετάρτης. Πρόκειται για ένα δύσκολο ματς, όμως εμείς είμαστε έτοιμοι».