Δεύτερο πιο γρήγορο χατ τρικ

Η πρωτιά του Δημήτρη Διαμαντόπουλου και το ρεκόρ του Νίκου Κουσκουνά.

Ξέφυγε στη λίστα των σκόρερ ο Νίκος Κουσκουνάς με το δεύτερο διαδοχικό χατ τρικ που έκανε στο ματς της Κυριακής (12/03) με τον ΑΟ Τρίκαλα κόντρα στον Αχαρναϊκό. Ο φορ του ΑΟ Τρίκαλα με τέρματα στο 6', το 24' και το 34' έφτασε τα 14 στο πρωτάθλημα, όμως για 4 λεπτά δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το ρεκόρ 15ετίας του Δημήτρη Διαμαντόπουλου.

Ο επιθετικός του Απόλλωνα τη σεζόν 2014-15 με τη φανέλα του Ολυμπιακού Βόλου είχε κάνει χατ τρικ έως το 30' της αναμέτρησης με την Παναχαϊκή (4-3) που είχε διεξαχθεί στις 7 Ιουνίου 2015. Ωστόσο, ο Κουσκουνάς έγινε ο ποδοσφαιριστής που καταφέρνει να σημειώσει έξι γκολ σε διάστημα τεσσάρων ημερών, ξεπερνώντας τον Γιάννη Στεφανίδη. Ο τελευταίος έκανε χατ τρικ με την Αναγέννηση Γιαννιτσών την αγωνιστική περίοδο 2012-13 στο ματς με την Αναγέννηση Επανομής (0-3) στις 21/10/12 και σε αυτό με τη Δόξα Δράμας (2-3) στις 04/11/2012, δηλαδή πέτυχε δύο διαδοχικά χατ τρικ σε διάστημα 14 ημερών.

Last modified onΠέμπτη, 16 Μάρτιος 2017 15:57