• Written by Γιαννιτσά: Γιάννης Μίνγκας
  • Published in Ατζέντα
  • 0 comments
Νίκη Γιαννιτσών με Δόξα (2-0) 1

Η Αναγέννηση Γιαννιτσών νίκησε με 2-0 τη Δόξα Δράμας στον Νέο Μυλότοπο και έδειξε σαφή σημάδια βελτίωσης.

Σε αντίθεση με την ομάδα της Πέλλας, οι Δραμινοί προβλημάτισαν πάρα πολύ και λίγο πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος η εικόνα τους ήταν αποκαρδιωτική. Εκτός από τα δύο γκολ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι, είχαν κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, ωστόσο αποτύγχαναν στην τελική προσπάθεια. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου έδειξε ότι χρειάζεται τονωτική ένεση για να συνέλθει.

ΤΑ ΓΚΟΛ

2' Μπαλιά του Φελίπε Ντε Πάουλα στον Φάμπιο μέσα και πλάγια από την περιοχή του Γουμάγια, εκείνος με σουτ άνοιξε το σκορ.
25' Ανατροπή του Νταντίδη από τον Στεργιανό. Το εκτέλεσε ο Ντε Πάουλα και έγραψε το 2-0.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ

4’ Σουτ του Ταραλίδη, ο Λαμπάκης έδιωξε σε κόρνερ.
21’ Σουτ του Καμινιώτη, η μπάλα έφυγε άουτ.
29’ Σέντρα του Στεφανίδη, την κεφαλιά του Νταντίδη μπλόκαρε ο Γουμάγιας.
37’ Σουτ του Μπουτζίκου από τα πλάγια, η μπάλα πέρασε λίγο εκτός εστίας.
53’ Ο Γελαδάρης σούταρε από τα αριστερά αλλά αστόχησε.
56’ Ο Ντε Πάουλα έδωσε στον Φάμπιο, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά δεν βρήκε στόχο.
61’ Γυριστό σουτ του Σοϊλέδη, που έφυγε άουτ.
70’ Μόνος ο Στεφανίδης μέσα από την μικρή περιοχή, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.
81’ Σουτ του Κάπελ, έδιωξε ο Καραογλανίδης.

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Λαμπάκης, Μπουτζίκος, Σκέμπης, Σπαθάρας, Νταντίδης, Καρπαθάκης, Σερέτης, Καρακάσογλου, Στεφανίδης, Ντε Πάουλα, Φάμπιο. Έπαιξαν και οι Καραογλανίδης, Κυριακίδης, Χατζόγλου, Μπαξεβάνος, Πολιτης, Χαρμάνας, Σιδηρόπουλος,

Δόξα Δράμας: Γουμάγιας, Στεργιανός, Μπάρος, Περπερίδης, Ταραλίδης, Καμινιώτης, Ιντζόγλου, Πουλάκος, Ρούσεφ, Σοϊλέδης. Έπαιξαν και οι Κοντέων, Θάνος, Κάσσος, Κάπελ, Γελαδάρης, Καπνίδης.

Last modified onΚυριακή, 23 Σεπτέμβριος 2012 00:04