«Έλειψε η συγκέντρωση»

Ο Απόστολος Στίκας μίλησε για την ισοπαλία που πήρε ο Παναιγιάλειος στο Αιγίνιο.

Με έναν πολύτιμο βαθμό έφυγε από το Αιγίνιο ο Παναιγιάλειος, ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Αιγινιακό. Μετά το τέλος του αγώνα ο Απόστολος Στίκας, που αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, μίλησε στην ιστοσελίδα «aigioallsports.gr», σημειώνοντας πως οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού δεν ήταν αρκετά συγκεντρωμένοι ώστε να φτάσουν στην κατάκτηση της νίκης.

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα. Έκανε πολλή ζέστη και αυτό δυσκόλεψε αρκετά όλους τους παίχτες. Έπεσε ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο εξαιτίας της ζέστης. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα μας αδικεί γιατί είχαμε το δοκάρι και κάποια τετ α τετ. Η τακτική μας εξ αρχής ήταν να τους περιμένουμε , να τους βρούμε ανοιχτούς πίσω και να βγούμε στην αντεπίθεση. Κάποιες φορές τα καταφέραμε αλλά στο γκολ μετράει η συγκέντρωση και αυτό δεν το είχαμε για να καταφέρουμε να βάλουμε ένα γκολ ακόμα. Ο τερματοφύλακας σε μία φάση κράτησε τον Αιγινιακό ζωντανό αλλά κατά τα άλλα μας έλειπε η συγκέντρωση για να πάρουμε τη νίκη», δήλωσε ο 20χρονος άσος των «μελανόλευκων».

Last modified onΔευτέρα, 15 Μάιος 2017 10:37